2021 Complete List of Last Chance Qualifier & World Championship Registrations

LCQ & WC Search Form

JOSEPH ADAMS

WC 1—Scout (Purebred/Labrador)

Spot Landing


JOSEPH ADAMS

LCQ 1—Gunner (Purebred/Larador)

Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing, TimeTrial

(Second Thrower: Frank Montgomery)

LCQ 2—Jesse James (Purebred/Lab)

Pairs Distance/Accuracy, TimeTrial


Paul Agnew

WC 1—Ra’z (Purebred/Border Collie)

Open Division

Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division


Macee Aumack

WC 1—Smirk (Purebred/Border Collie)

Open Division


Elizabeth Baez

WC 1—Maya (Mixed/)

Freestyle (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Brad Denney)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division


Darron Barrus

WC 1—Juno Marvelous (Purebred/McNab)

Sport Division

Light Plastic Division, Classic Plastic Division


Darron Barrus

LCQ 1—Marvelous (Purebred/McNab)

Unlimited Plastic Division

LCQ 2—Brutal Master (Purebred/McNab)

Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division


Darron Barrus

LCQ 1—Rue Two (Purebred/border)

MicroDog Division

LCQ 2—Whit Itgud (Purebred/border)

MicroDog Division


Matt Bilderback

WC 1—Mambo #5 (Purebred/Border Collie)

Open Division, Sport Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Megan Bilderback)

WC 2—Salsa (Mixed/)

Open Division, Sport Division

WC 3—Sunny (Purebred/Australian Shepherd)

Sport Division

WC 4—Bella (Purebred/Mini American Shepherd)

MicroDog Sport Division


Megan Bilderback

WC 1—Sunny (Purebred/Australian Shepherd)

Open Division


Criss Brown

WC 1—Riot (Purebred/Australian Shepherd)

Bullseye, Freestyle, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing, TimeTrial

(Second Thrower: Matt Repko)

Open Division, Sport Division

WC 2—Riot (Purebred/Australian Shepherd)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Frank Montgomery)

WC 3—Chester (Purebred/Miniature American Shepherd)

MicroDog Division, Light Plastic Division


Christopher Brownlee

LCQ 1—POPtart (Purebred/Whippet)

Spot Landing, TimeTrial

Sport Division

Unlimited Plastic Division

LCQ 2—Icee (Mixed/)

Bullseye, TimeTrial

LCQ 3—Pi (Mixed/)

MicroDog Sport Division

LCQ 4—Cupcake (Purebred/Border Collie)

Spot Landing

LCQ 5—Howard Hughes (Purebred/Border Collie)

Sport Division

WC 1—POPtart (Purebred/Whippet)

Bullseye, Freestyle, Spot Landing

Open Division

Light Plastic Division, Classic Plastic Division

WC 2—Icee (Mixed/)

Spot Landing

Sport Division

WC 3—Pi (Mixed/)

Bullseye (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Madisyn)

WC 4—Percy (Mixed/)

Pairs Distance/Accuracy (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Tj)


Madisyn Brownlee

LCQ 1—POPtart (Purebred/Whippet)

TimeTrial

Light Plastic Division, Unlimited Plastic Division

LCQ 2—Howie (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Spot Landing, TimeTrial

Sport Division

LCQ 3—Icee (Mixed/)

Sport Division

LCQ 4—Percy Jackson (Mixed/)

MicroDog Division

LCQ 5—Pi (Mixed/)

Bullseye (MicroDog)

WC 1—POPtart (Purebred/Whippet)

Classic Plastic Division

WC 2—French Fry (Purebred/Australian Cattle Dog)

MicroDog Division

WC 3—Icee (Mixed/)

Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Christopher Brownlee)

WC 4—Percy Jackson (Mixed/)

Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): TJ Cole)

WC 5—Pi (Mixed/)

Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): TJ Cole)

MicroDog Sport Division


Jamie Burks

WC 1—Lumina (Purebred/Border Collie)

Youth Division


Cory Butcher

WC 1—Bandit (Purebred/Mini Australian Shepard)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

WC 2—Nala (Purebred/Mini Australian Shepard)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division


Stephaine Carbaugh

WC 1—Cipher (Mixed/)

MicroDog Division

WC 2—Fury (Mixed/)

Classic Plastic Division

WC 3—Quiz (Purebred/Mini Aussie)

Open Division

WC 4—Payton (Mixed/)

Bullseye (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Chris Carr)

MicroDog Division


Chris Carr

WC 1—Payton (Mixed/)

Bullseye (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Frank Montgomery)

MicroDog Sport Division

MicroDog Division


Sara Carson

WC 1—Marvel (Mixed/)

Open Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Rachel Sample)

WC 2—Hawkeye (Purebred/Border Collie)

Open Division


Steve Chasse

WC 1—Jackson (Purebred/Australian Shepherd)

Bullseye, Freestyle, Spot Landing, TimeTrial

Open Division, Sport Division

WC 2—Legacy (Purebred/Border Collie)

Spot Landing

Open Division, Sport Division

WC 3—Hoopla (Mixed/)

Freestyle

Open Division


Steve Chasse

LCQ 1—Hoopla (Purebred/Australian Shepherd)

Sport Division


Gordon Cheung

WC 1—Mercy (Purebred/Belgian Malinois)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Lori Siddons)

Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Lori Siddons)

WC 2—Cheers (Purebred/Whippet)

Sport Division

Light Plastic Division

WC 3—Brag (Purebred/Whippet)

Classic Plastic Division


Gordon Cheung

WC 1—Justice (Purebred/whippet)

Freestyle

Open Division, Sport Division

Light Plastic Division

WC 2—Vengeance (Purebred/Whippet)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Lori Siddons)

Open Division

WC 3—Rain (Purebred/Italian Greyhound)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Lori Siddons)

WC 4—Crush (Purebred/whippet)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing, TimeTrial

(Second Thrower: Lori Siddons)

Sport Division

Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

WC 5—Crush (Purebred/whippet)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Mary Ann Heather)

WC 6—Zula (Mixed/)

Bullseye (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy, Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower: Lori Siddons)

(Second Thrower (MicroDog): Lori Siddons)

MicroDog Sport Division

MicroDog Division, Classic Plastic Division

WC 7—Zula (Mixed/)

Pairs Distance/Accuracy (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Bev Patterson)


Gordon Cheung

LCQ 1—Vengeance (Purebred/Whippet)

Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

LCQ 2—Justice (Purebred/Whippet)

Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

LCQ 3—Zula (Mixed/)

Light Plastic Division, Unlimited Plastic Division


Gordon Cheung

LCQ 1—Zula (Mixed/)

Sport Division, MicroDog Open Division

LCQ 2—Midas (Purebred/whippet)

Sport Division

LCQ 3—rain (Purebred/Italian Greyhound)

MicroDog Sport Division


Gordon Cheung

LCQ 1—Vengeance (Purebred/Whippet)

Freestyle


Terry Cole

LCQ 1—Triton (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy, TimeTrial

(Second Thrower: Christopher Brownlee)

Sport Division

Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

LCQ 2—Percy Jackson (Mixed/)

Light Plastic Division

WC 1—Percy Jackson (Mixed/)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Chuck Middleton)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

MicroDog Division

WC 2—Triton (Purebred/Border Collie)

Spot Landing

Open Division


Deirani Collazo

LCQ 1—Rogue (Purebred/Border Collie)

Open Division

WC 1—Rogue (Purebred/Border Collie)

Sport Division


Deirani Collazo

LCQ 1—Rogue (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Freestyle


Lucas Croft

LCQ 1—Belle (Mixed/)

Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

WC 1—Belle (Mixed/)

Sport Division


Scott Crump

LCQ 1—Jade (Mixed/)

Freestyle, Spot Landing, TimeTrial

WC 1—Jade (Mixed/)

Bullseye


Tracy Custer

LCQ 1—Ninja (Mixed/)

Sport Division

LCQ 2—Slice (Purebred/Border Collie)

Sport Division

LCQ 3—Hexnut (Mixed/)

Sport Division

LCQ 4—Wingnut (Purebred/Australian Cattle Dog)

Sport Division

LCQ 5—Trick (Mixed/)

Sport Division

WC 1—Hexnut (Mixed/)

Open Division

WC 2—Trick (Mixed/)

Open Division

WC 3—Slice (Purebred/Border Collie)

Open Division

WC 4—Razor (Purebred/Border Collie)

Sport Division

WC 5—Split (Mixed/)

Sport Division


Tracy Custer

LCQ 1—Wingnut (Purebred/ACD)

Open Division


Curt Davison

LCQ 1—Okie (Mixed/)

Open Division

WC 1—Indy (Mixed/)

Bullseye (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Mary Davison)

MicroDog Sport Division


Scott Deeg

WC 1—Razor (Mixed/)

MicroDog Sport Division


Brad Denney

LCQ 1—Inka (Mixed/)

Open Division

LCQ 2—Maya (Mixed/)

Sport Division

WC 1—Maya (Mixed/)

Open Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Elizabeth Baez)

WC 2—Inka (Mixed/)

Sport Division


Elizabeth Duncan

LCQ 1—Keelyn (Purebred/Australian Shepherd)

Sport Division

LCQ 2—Maverick (Purebred/Border Collie)

Sport Division

LCQ 3—Baylee (Purebred/Australian Shepherd)

Sport Division


Jennifer Earles

WC 1—Lucy (Mixed/)

Sport Division


Melissa Eckerman (Petersen)

LCQ 1—THE Mouse (Purebred/Australian Shepherd)

Sport Division

LCQ 2—Tejas (Mixed/)

Sport Division

WC 1—Dumas (Mixed/)

Freestyle

Open Division, Sport Division

WC 2—THE Mouse (Purebred/Australian Shepherd)

Bullseye, Freestyle

Open Division

WC 3—Tejas (Mixed/)

Freestyle


Alan Eckman

WC 1—Percy (Mixed/)

Open Division, Sport Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Sherrie Eckman)

WC 2—Blue (Purebred/Shetland Sheepdog)

Bullseye

Open Division, Sport Division


Joshua Ex

WC 1—Jaggar (Mixed/)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division


Jack Fahle

LCQ 1—Wham! (Purebred/Miniature Australian Shepherd)

MicroDog Open Division

LCQ 2—Spice (Purebred/Australian Shepherd)

MicroDog Sport Division

WC 1—Spice (Purebred/Miniature Australian Shepherd)

MicroDog Open Division

WC 2—Ferris (Mixed/)

Open Division, Sport Division

WC 3—Remix (Purebred/Miniature Australian Shepherd)

Open Division, Sport Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Kat Fahle)

WC 4—Wham! (Purebred/Miniature Australian Shepherd)

MicroDog Sport Division


Kat Fahle

WC 1—Wham! (Purebred/Miniature Australian Shepherd)

MicroDog Sport Division

WC 2—Ziggy (Purebred/Australian Shepherd)

Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Jack Fahle)


Mark Faragoi

WC 1—Riley (Mixed/)

Open Division, Sport Division


Keelin Finn

WC 1—River (Mixed/)

Youth Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Alayna McInerny)


Ilene Fischman

WC 1—Micki (Mixed/)

Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing, TimeTrial

(Second Thrower: Albert Testar)

Open Division, Sport Division


Nikolas Flemming

LCQ 1—Rey (Purebred/Australian Shepherd)

Open Division, Sport Division

LCQ 2—Trooper (Mixed/)

Sport Division

WC 1—Rey (Purebred/Australian Shepherd)

Youth Division

WC 2—Trooper (Mixed/)

Youth Division


Ann Flemming

WC 1—Rey (Purebred/Australian Shepherd)

Open Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Nikolas Flemming)


Ann Flemming

LCQ 1—Trooper (Mixed/)

Open Division


Nikolas Flemming

LCQ 1—Rey (Purebred/Australian Shepherd)

Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Frank Montgomery)


Jodi Frederick

LCQ 1—Darla (Purebred/border collie)

Sport Division

LCQ 2—Maverick (Purebred/aussie)

Sport Division

LCQ 3—Ricochet (Purebred/mini aussie)

MicroDog Sport Division

WC 1—Darla (Purebred/border collie)

Freestyle

Open Division

WC 2—Romeo (Purebred/aussie)

Open Division

WC 3—Maverick (Purebred/aussie)

Open Division

WC 4—Ricochet (Purebred/mini aussie)

MicroDog Sport Division


Lawrence Frederick

LCQ 1—White Pepper (Mixed/)

Open Division

LCQ 2—Copper Top (Purebred/Texas Heeler)

Open Division

WC 1—Mr. Bonez (Mixed/)

Open Division

WC 2—Galaxy Girl (Mixed/)

Open Division

WC 3—Frizz B. Dawg (Mixed/)

Open Division

WC 4—BelAir (Purebred/Border Collie)

Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Nicole Samila)


Rowe Galt

WC 1—Miraculous Ladybug (Mixed/)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Adrian Stevens)

Sport Division, MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division


Tim Geib

WC 1—Glimmer (Purebred/Border Collie)

Sport Division

WC 2—Auggie (Purebred/Parson Russell Terrier)

Bullseye (MicroDog), Spot Landing (MicroDog)

MicroDog Sport Division


Tammy Giroux

LCQ 1—Zink (Purebred/Border Collie)

Sport Division

LCQ 2—Magic (Mixed/)

MicroDog Sport Division

WC 1—Cruz (Purebred/Border Collie)

Open Division, Sport Division

WC 2—Magic (Mixed/)

MicroDog Open Division


David Gosch

LCQ 1—Teegan (Purebred/Aussie)

Spot Landing

Light Plastic Division, Unlimited Plastic Division

WC 1—Teegan (Purebred/Aussie)

Pairs Distance/Accuracy, TimeTrial

(Second Thrower: Frank Montgomery)

Sport Division

Classic Plastic Division

WC 2—Dani California (Mixed/)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog), Spot Landing (MicroDog)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

WC 3—Riot (Purebred/Aussie)

Light Plastic Division


David Gosch

LCQ 1—Riot (Purebred/Australian Shepherd)

Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division


Melanie Griggs

WC 1—Zappa (Purebred/Australian Shepherd)

Sport Division

WC 2—Jett (Purebred/Australian Shepherd)

TimeTrial

Sport Division

WC 3—Glenna (Purebred/Miniature American Shepherd)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Frank Montgomery)

MicroDog Sport Division


Bob Griggs

WC 1—Zappa (Purebred/Australian Shepherd)

Sport Division

WC 2—Jett (Purebred/Australian Shepherd)

Sport Division


Mia Gulan

WC 1—Wesley (Purebred/Border collie)

Open Division, Sport Division


Robert Gutierrez

LCQ 1—Păo (Purebred/Australian Shepherd)

Bullseye, Spot Landing, TimeTrial

LCQ 2—Zunika (Purebred/Border Collie)

Bullseye

WC 1—Păo (Purebred/Australian Shepherd)

Sport Division

WC 2—Zunika (Purebred/Border Collie)

TimeTrial


Eva Gutierrez

LCQ 1—Zunika (Purebred/Border Collie)

Freestyle

Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Robert Gutierrez)

WC 1—Zunika (Purebred/Border Collie)

Open Division


Andrew Han

LCQ 1—Nalu (Mixed/)

Sport Division

LCQ 2—Psy (Purebred/Border Collie)

Sport Division

WC 1—Psy (Purebred/Border Collie)

Open Division

WC 2—Slinky (Purebred/Border Collie)

Open Division, Sport Division

WC 3—Nalu (Mixed/)

Open Division


Teresa Hanula

WC 1—Leonard Lee (Purebred/Border collie)

Freestyle

Open Division


Deneane Hart

LCQ 1—Athena (Purebred/Border Collie)

Bullseye (MicroDog)

Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

WC 1—Mars (Purebred/Miniature Poodle)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Kathleen O’Neill)

Open Division, MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

MicroDog Division

WC 2—Athena (Purebred/Border Collie)

Spot Landing, TimeTrial

Open Division, Sport Division

Light Plastic Division

WC 3—Walter (Purebred/Australian Shepherd)

Classic Plastic Division


Bob Hegyi

WC 1—McKenzie (Purebred/Aussie)

Sport Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Colleen Hegyi)


Bob Hegyi

LCQ 1—Diggory (Mixed/)

Open Division


Colleen Hegyi

LCQ 1—McKenzie (Purebred/Aussie)

Sport Division


Russ Helganz

WC 1—Targa (Mixed/)

MicroDog Sport Division


Vicki Helganz

LCQ 1—Targa (Mixed/)

MicroDog Sport Division


Kiera Hensley

WC 1—Storm (Purebred/Border Collie)

Youth Division

WC 2—RJ (Mixed/)

Youth Division

WC 3—McKenzie (Purebred/Australian Shepherd)

Youth Division


Robin Herman

WC 1—Macintosh (Mixed/)

Bullseye

WC 2—RIgby (Mixed/)

Bullseye


Jeff Hill

LCQ 1—Muse (Purebred/Australian Shepherd)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Kirby McIlveen)

LCQ 2—Punky (Purebred/Australian Shepherd)

Freestyle

Sport Division

LCQ 3—Zin (Purebred/Australian Shepherd)

Bullseye, Freestyle, Spot Landing, TimeTrial

Sport Division

LCQ 4—Bonbon (Purebred/Mini Australian Shepherd)

Freestyle (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Kirby McIlveen)

MicroDog Sport Division

MicroDog Division

WC 1—Muse (Purebred/Australian Shepherd)

Spot Landing

Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Kirby McIlveen)

WC 2—Zin (Purebred/Australian Shepherd)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Kirby McIlveen)

Open Division

WC 3—Bonbon (Purebred/Mini Australian Shepherd)

Bullseye (MicroDog)

MicroDog Open Division


Jennifer Hill

LCQ 1—Slayte (Purebred/Australian Shepherd)

Bullseye, Spot Landing

Sport Division

LCQ 2—Zin (Purebred/Australian Shepherd)

TimeTrial

LCQ 3—Bonbon (Purebred/Mini Australian Shepherd)

TimeTrial (MicroDog)

WC 1—Zin (Purebred/Australian Shepherd)

Bullseye


Jimmy Howell

WC 1—Twix (Purebred/Border Collie)

Sport Division


jack howell

WC 1—Twix (Purebred/Border Collie)

Youth Division


Shaun Johnson

WC 1—Micco (Purebred/Border collie)

Open Division, Sport Division


Becky Jones

LCQ 1—Macintosh (Purebred/English Shepherd)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Lucas Croft)

WC 1—Macintosh (Purebred/English Shepherd)

Bullseye, Spot Landing, TimeTrial


Scott Jones

WC 1—Rodeo (Purebred/Lab)

Sport Division

WC 2—Rebel (Purebred/Border Collie)

Sport Division

WC 3—Rico (Purebred/Border Collie)

Sport Division

WC 4—Onyx (Purebred/Lab)

Sport Division

WC 5—Showtime (Mixed/)

Sport Division

WC 6—Tango (Mixed/)

Sport Division

WC 7—Denali (Purebred/Mini Australian Shepherd)

MicroDog Sport Division

WC 8—Prime Time (Mixed/)

MicroDog Sport Division


Deanna Jones

WC 1—Denali (Purebred/Mini Australian Shepherd)

MicroDog Sport Division

WC 2—Rebel (Purebred/Border Collie)

Sport Division


Gary Jordan

WC 1—Riley (Purebred/Mini Australian Shepherd)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division


Jeff Keele

WC 1—Tucker (Purebred/Australian shepherd)

Sport Division


Tony Kelso

LCQ 1—Ace (Purebred/Border collie)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Jeff Scheetz)

Sport Division

LCQ 2—Hardy (Purebred/Border collie)

Pairs Distance/Accuracy

WC 1—Hardy (Purebred/Border collie)

Bullseye, Spot Landing, TimeTrial

Open Division, Sport Division

WC 2—Hoot (Purebred/Border collie)

Sport Division


Cassie Kennedy

WC 1—Ren (Purebred/Border Collie)

Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Megan Taris)


Brian Kennedy

WC 1—Dream (Purebred/Border collie)

TimeTrial

WC 2—Hitman (Purebred/Border collie)

TimeTrial


Brian Kennedy

LCQ 1—Dream (Purebred/Border collie)

Bullseye

LCQ 2—Hitman (Purebred/Border Collie)

Bullseye


Clair Kennedy

LCQ 1—Dream (Purebred/Border collie)

Bullseye, TimeTrial

LCQ 2—Hitman (Purebred/Border Collie)

Bullseye, TimeTrial


Blake Kilbourne

LCQ 1—Cutter (Mixed/)

Bullseye

LCQ 2—Tug (Purebred/Aussie)

Pairs Distance/Accuracy

LCQ 3—Marina (Purebred/Border collie)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower (MicroDog): XL)

WC 1—Marina (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Spot Landing, TimeTrial

Sport Division

WC 2—Tug (Purebred/Aussie)

Bullseye, Spot Landing, TimeTrial

Sport Division

WC 3—Surf (Purebred/Aussie)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Tim Geib)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

WC 4—Cutter (Mixed/)

Spot Landing, TimeTrial


Candie Kilbourne

WC 1—Surf (Purebred/Australian Shepherd)

Bullseye (MicroDog)


Angel King

LCQ 1—Zoey (Purebred/Australian Sheppard)

Bullseye

WC 1—Zoey (Purebred/Australian Sheppard)

Spot Landing


David King

LCQ 1—Zoey (Purebred/Australian Sheppard)

Pairs Distance/Accuracy, TimeTrial

(Second Thrower: Kim King)


Kim King

LCQ 1—Zoey (Purebred/Australian Sheppard)

TimeTrial

WC 1—Zoey (Purebred/Australian Sheppard)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Lucas Croft)


Chris Knapp

WC 1—Marino (Purebred/border collie)

Bullseye

Open Division, Sport Division

WC 2—Macho (Mixed/)

Pairs Distance/Accuracy, TimeTrial

(Second Thrower: Tony Kelso)

Sport Division

WC 3—shaka (Mixed/)

Unlimited Plastic Division


Chris knapp

LCQ 1—Shaka (Mixed/)

Sport Division


Patty Krup

WC 1—Glimmer (Purebred/Border Collie)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Tim Geib)


Doug Kurucz

LCQ 1—Nikita (Purebred/German Shepherd)

Spot Landing

LCQ 2—Tater (Purebred/German Shepherd)

Bullseye


Doug Kurucz

WC 1—Nikita (Purebred/German Shepherd)

Bullseye

Open Division, Sport Division

WC 2—Tater (Purebred/German Shepherd)

Spot Landing

Open Division


Apryl Lea

WC 1—Polka (Mixed/)

MicroDog Open Division

WC 2—Lanai McNab (Purebred/McNab)

Open Division

WC 3—Gunnar McNab (Purebred/McNab)

Sport Division


Apryl Lea

LCQ 1—Marty McFly (Mixed/)

Open Division

LCQ 2—Lana’i McNab (Purebred/McNab Shepherd)

Sport Division


Tiffany Long

LCQ 1—Kaiba (Purebred/Australian Shepherd)

Spot Landing, TimeTrial

LCQ 2—Espeon (Purebred/Border Collie)

Bullseye, TimeTrial


Tracy Love

WC 1—Rhythm (Purebred/Australian Shepherd)

Open Division, Sport Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Jeff Love)


Jeff Love

WC 1—Rhapsody (Purebred/Border Collie)

Open Division


Tuesday Mahdavi

WC 1—Rocket (Purebred/Australian Cattle Dog)

Youth Division


Jeffrey Mann

LCQ 1—Bonnie (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Spot Landing

Sport Division

LCQ 2—Astro (Purebred/Border Collie)

Bullseye

Sport Division

WC 1—Bonnie (Purebred/Border Collie)

TimeTrial

Unlimited Plastic Division


Kaylee Mann

LCQ 1—Bonnie (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Freestyle, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing

(Second Thrower: Jeffrey Mann)

Sport Division

WC 1—Bonnie (Purebred/Border Collie)

Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Madisyn Brownlee)


Nicole Mann

LCQ 1—Astro (Purebred/Bordie Collie)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Jeffrey Mann)

Sport Division


Allison Marsh

LCQ 1—Castle (Purebred/Border Collie)

Sport Division

LCQ 2—Sweep (Purebred/Border Collie)

Sport Division

WC 1—Sweep (Purebred/Border Collie)

Sport Division


Lily Martinez

WC 1—Mamba (Purebred/Australian Koolie)

Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Colleen heygi)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division


Troy McConaughey

WC 1—Wally (Purebred/Border Collie)

Open Division, Sport Division


Kirby McIlveen

LCQ 1—Muse (Purebred/Australian Shepherd)

Freestyle

Open Division

WC 1—Torch (Purebred/McNab)

Open Division

WC 2—Sora (Purebred/Border Collie)

Freestyle

Open Division, Sport Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Jeff Hill)

WC 3—Flare (Purebred/BorderPap)

TimeTrial (MicroDog)

MicroDog Open Division


Kirby McIlveen

LCQ 1—Sora (Purebred/Border Collie)

Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing, TimeTrial

(Second Thrower: Jeff Hill)

LCQ 2—Torch (Purebred/McNab)

Freestyle

LCQ 3—Flare (Purebred/BorderPap)

Freestyle (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog)

(Second Thrower: Jeff Hill)

MicroDog Sport Division

LCQ 4—Volt (Mixed/)

Freestyle, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing

(Second Thrower: Jeff Hill)

Open Division, Sport Division


Alayna McInerny

WC 1—Aspen (Mixed/)

Youth Division


Chuck Middleton

LCQ 1—CrayCray (Mixed/)

Sport Division

WC 1—Chica (Mixed/)

Bullseye, Freestyle, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing

(Second Thrower: Jamee Salley)

Open Division, Sport Division

WC 2—CrayCray (Mixed/)

Pairs Distance/Accuracy, TimeTrial

(Second Thrower: TJ Cole)

Open Division, Sport Division

WC 3—The Captain (Mixed/)

Open Division, Sport Division


Ken Mihalik

WC 1—Lexi (Mixed/)

MicroDog Sport Division


Michelle Miller

WC 1—Gus Gus (Purebred/Corgi)

Bullseye (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)


Christopher Miller

WC 1—Gus Gus (Purebred/Corgi)

Bullseye (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Michelle Miller)


Kathy Mills

WC 1—Muddoosa (Purebred/Border Collie)

Sport Division


Frank Montgomery

LCQ 1—Bentley (Mixed/)

Bullseye (MicroDog)

Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Tracy Love)

LCQ 2—Bil Boy Blu (Purebred/Mini Aussie)

Sport Division

Classic Plastic Division

LCQ 3—Jagger (Purebred/Australian Shepherd)

Classic Plastic Division

WC 1—Chicklet (Purebred/Mini Aussie)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Chicklet)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

WC 2—Chicklet (Purebred/Mini Aussie)

Pairs Distance/Accuracy (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Criss Brown)

WC 3—Bentley (Mixed/)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Tracy Love)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

WC 4—Bentley (Mixed/)

Pairs Distance/Accuracy (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Melanie Griggs)

WC 5—Bil Boy Blu (Purebred/Mini Aussie)

Bullseye (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Matt Repko)

Sport Division, MicroDog Sport Division

WC 6—Jagger (Purebred/Jagger)

Bullseye, Freestyle, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing, TimeTrial

(Second Thrower: Criss Brown)

Open Division, Sport Division

Light Plastic Division


Troy Mool

LCQ 1—Jazmin (Purebred/Australian Shepherd)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Chris Knapp)

Sport Division

LCQ 2—Fuze (Mixed/)

Pairs Distance/Accuracy, TimeTrial

Open Division, Sport Division

LCQ 3—Paizley (Purebred/Australian Shepherd)

Spot Landing

WC 1—Fuze (Mixed/)

Bullseye, Spot Landing

WC 2—Jazmin (Purebred/Australian Shepherd)

Bullseye, Spot Landing

WC 3—Paizley (Purebred/Australian Shepherd)

Bullseye


Julia Morrow

LCQ 1—Emmie (Mixed/)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy, TimeTrial

(Second Thrower: Jeff Scheetz)

LCQ 2—Vega (Mixed/)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing


Eva Muenker

WC 1—Pilar (Purebred/McNab)

Open Division, Sport Division

WC 2—Gusto (Purebred/McNab)

Sport Division


Sarah Muhrer

LCQ 1—Epi (Purebred/Border Collie)

Bullseye

Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

WC 1—Epi (Purebred/Border collie)

TimeTrial

Light Plastic Division


Sarah Muhrer

LCQ 1—Epi (Purebred/Border Collie)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Albert Testar)


Rick Nielsen

WC 1—Ripp (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Freestyle, Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Dean Werts)

Open Division

WC 2—Jessie (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing, TimeTrial

(Second Thrower: Blake Kilbourne)

Sport Division

WC 3—Pete (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Freestyle, Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Dean Werts)

Open Division, Sport Division


Rick Nielsen

LCQ 1—Buck (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing, TimeTrial

(Second Thrower: Blake Kilbourne)


Kris Notter

LCQ 1—Rokit (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Freestyle, Pairs Distance/Accuracy, TimeTrial

(Second Thrower: Chris Knapp)

LCQ 2—Hank (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Spot Landing

WC 1—Rokit (Purebred/Border Collie)

Spot Landing

Open Division

WC 2—Hank (Purebred/Border Collie)

Pairs Distance/Accuracy, TimeTrial

(Second Thrower: 1)Chris Knapp, 2)Troy Mool, 3)Nickie Nowak)

Sport Division


Nickie Nowak

LCQ 1—Leo (Purebred/Australian Shepherd)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing, TimeTrial

(Second Thrower: Kris Notter)

Unlimited Plastic Division

WC 1—Leo (Purebred/Australian Shepherd)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Troy Mool)

Sport Division

Light Plastic Division, Classic Plastic Division


Nickie Nowak

LCQ 1—Shaka (Mixed/)

Sport Division

LCQ 2—Hank (Purebred/Border Collie)

Sport Division


Kathleen O’Neil

LCQ 1—Fable (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Freestyle, TimeTrial

LCQ 2—Walter (Purebred/Australian Shepherd)

Bullseye


Caitlyn Olvitt

LCQ 1—Kestra (Purebred/Border Collie)

Bullseye

WC 1—Kestra (Purebred/Border Collie)

Open Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Bella Rowe)

Light Plastic Division


Caitlyn Olvitt

LCQ 1—Kestra (Purebred/Border Collie)

Freestyle, Spot Landing

WC 1—Kestra (Purebred/Border Collie)

Open Division

Light Plastic Division


James Osborne

LCQ 1—Mustang (Mixed/)

MicroDog Division, Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

LCQ 2—Quiz (Purebred/Mini Australian Shepherd)

Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division


Daniele Pichette

WC 1—Spade (Purebred/Jack Russell Terrier)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

MicroDog Division

WC 2—Salty Brine (Purebred/Jack Russell Terrier)

Freestyle (MicroDog)

MicroDog Open Division


Rusty Planert

WC 1—Dolce (Mixed/)

Sport Division


Ken Pogson

LCQ 1—Wally (Purebred/Border Collie)

Sport Division


Rebecca Potosky

WC 1—Kindle (Mixed/)

Open Division, MicroDog Open Division


Todd Queen

LCQ 1—Tanner (Mixed/)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing

(Second Thrower: Cierra Zeigler)

LCQ 2—EddiE (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy, TimeTrial

WC 1—Tanner (Mixed/)

Freestyle, TimeTrial

Open Division, Sport Division

WC 2—EddiE (Purebred/Border Collie)

Spot Landing

Open Division


Jessica Reddmann

WC 1—Tate (Purebred/Border Terrier)

MicroDog Open Division


Mark Reinhold

WC 1—Happy (Purebred/Border Collie)

Sport Division

Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

WC 2—Shiner (Mixed/)

Bullseye

Sport Division

Classic Plastic Division

WC 3—Whip (Purebred/Border Collie)

TimeTrial (MicroDog)

WC 4—Rue (Purebred/Border Collie)

MicroDog Division

WC 5—Dibs (Mixed/)

Unlimited Plastic Division


Mark Reinhold

LCQ 1—Shiner (Mixed/)

Light Plastic Division, Unlimited Plastic Division


Barbara Reinhold

LCQ 1—Rue (Purebred/Border Collie)

Unlimited Plastic Division

LCQ 2—Whip (Purebred/Border Collie)

MicroDog Sport Division

MicroDog Division, Light Plastic Division, Classic Plastic Division

LCQ 3—Dibs (Purebred/Border Collie)

Sport Division

Light Plastic Division

LCQ 4—Shiner (Mixed/)

Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

LCQ 5—Happy (Purebred/Border Collie)

Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

WC 1—Rue (Purebred/Border Collie)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Mark Reinhold)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

MicroDog Division, Light Plastic Division, Classic Plastic Division

WC 2—Whip (Purebred/Border Collie)

Bullseye (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Mark Reinhold)

Sport Division

Unlimited Plastic Division

WC 3—Dibs (Purebred/Border Collie)

Freestyle, Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Mark Reinhold)

Open Division

Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

WC 4—Salty (Purebred/Miniature Pony)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Mark Reinhold)

Sport Division

Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division


Matt Repko

WC 1—Blaze (Purebred/Miniature Australian Shepherd)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

Open Division, MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

WC 2—Trace (Purebred/Miniature Australian Shepherd)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

WC 3—Riot (Purebred/Australian Shepherd)

Sport Division

WC 4—Micki (Mixed/)

Sport Division


Matthew Repko

LCQ 1—Trace (Purebred/Mini Aussie)

Freestyle

Open Division


Andrea Rigler

LCQ 1—Freebird (Purebred/Aussie)

Open Division

WC 1—Leap (Mixed/)

Open Division, Sport Division

WC 2—Kathmandu (Purebred/McNab)

Open Division


Andrea Rigler

LCQ 1—Freebird (Purebred/Aussie)

Freestyle


jason rigler

LCQ 1—Style (Purebred/BC)

TimeTrial

Sport Division

LCQ 2—Frankly (Purebred/BC)

Bullseye

Sport Division

Classic Plastic Division

LCQ 3—Zoom (Purebred/BC)

Bullseye, Spot Landing, TimeTrial

Sport Division

LCQ 4—Ever (Purebred/Cattle Dog)

Bullseye, Spot Landing, TimeTrial

Sport Division

Light Plastic Division


Jason Rigler

LCQ 1—Frankly (Purebred/BC)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Andrea Rigler)


Jason Rigler

WC 1—Ever (Purebred/Cattle dog)

Sport Division


Jason Rigler

WC 1—Ever (Purebred/Cattle Dog)

Sport Division

WC 2—Frankly (Purebred/Border Collie)

Sport Division

WC 3—Style (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Spot Landing


Ben Rimbey

LCQ 1—Psycho Suzi (Mixed/)

Open Division, Sport Division

LCQ 2—Mavis Mayhem (Purebred/Australian Cattle Dog)

Sport Division

WC 1—Mavis Mayhem (Purebred/Australian Cattle Dog)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Anna Rimbey (Privette))

Open Division

WC 2—Zoey (Mixed/)

Open Division

WC 3—Psycho Suzi (Mixed/)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Anna Rimbey (Privette))

WC 4—Akela (Mixed/)

Bullseye


Anna Rimbey (Privette)

LCQ 1—Akela (Mixed/)

Open Division

WC 1—Akela (Mixed/)

Freestyle, Spot Landing

Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Ben Rimbey)

WC 2—Zoey (Mixed/)

Spot Landing

WC 3—Psycho Suzi (Mixed/)

TimeTrial


Bella Rowe

LCQ 1—Stardust (Purebred/Border Collie)

Sport Division

LCQ 2—Juno (Purebred/Border Collie)

Sport Division

WC 1—Stardust (Purebred/Border Collie)

Freestyle, Spot Landing, TimeTrial

Open Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Caitlyn Olvitt)

WC 2—Juno (Purebred/Border Collie)

Spot Landing, TimeTrial

Open Division

Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division


Bill Rowe

LCQ 1—Stardust (Purebred/Border Collie)

Sport Division

LCQ 2—Juno (Purebred/Border Collie)

Sport Division

WC 1—Stardust (Purebred/Border Collie)

TimeTrial


Jamee Salley

LCQ 1—Miss Diva (Purebred/Mini Australian Shepherd)

MicroDog Division

LCQ 2—Miss Suzie Q (Purebred/Border Collie)

Sport Division

Light Plastic Division

LCQ 3—Miss Rayna (Purebred/Border Collie)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower (MicroDog): XL)

Open Division, Sport Division

WC 1—Miss Diva (Purebred/Mini Australian Shepherd)

Freestyle, Freestyle (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Jeff Savage)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Tammy Montgomery)

WC 2—Miss Ruby (Purebred/Mini Australian Shepherd)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Jeff Savage)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Jeff Savage)

MicroDog Division

WC 3—Miss Suzie Q (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Freestyle, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing, TimeTrial

(Second Thrower: Jeff Savage)

Open Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Jeff Savage)

WC 4—Miss Rayna (Purebred/Border Collie)

TimeTrial

Unlimited Plastic Division


Nicola Samila

WC 1—Billie (Purebred/Border Collie)

Open Division


Nicole Samila

LCQ 1—Billie (Purebred/border collie)

Bullseye, Freestyle, TimeTrial


Rachel Sample

WC 1—Flynn Rider (Mixed/)

Open Division, Sport Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Sara Carson)

WC 2—Colt (Purebred/Border collie)

Open Division


Jeff Savage

LCQ 1—Miss Rayna (Purebred/Border Collie)

Bullseye, TimeTrial

Sport Division

LCQ 2—Miss Suzie Q (Purebred/Border Collile)

Bullseye

WC 1—Miss Diva (Purebred/Mini Aussie)

Bullseye (MicroDog)

MicroDog Sport Division

MicroDog Division

WC 2—Miss Ruby (Purebred/Mini Aussie)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

MicroDog Sport Division

WC 3—Miss Suzie Q (Purebred/Border Collie)

TimeTrial


Jeff Scheetz

WC 1—Zorro (Purebred/Border Collie)

Freestyle, Spot Landing

WC 2—Timber (Purebred/Aussie)

Bullseye, Freestyle, Spot Landing, TimeTrial

Open Division, Sport Division


Jeff Scheetz

LCQ 1—Timber (Purebred/Aussie)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Tony Kelso)

LCQ 2—Zorro (Purebred/Border Collie)

Open Division


Tom Schultz

LCQ 1—Bailey (Purebred/BC)

Spot Landing, TimeTrial

Sport Division

LCQ 2—Muffin (Purebred/Mini American Shepherd)

MicroDog Sport Division

WC 1—Bailey (Purebred/BC)

Bullseye

WC 2—Tootsie (Purebred/Mini American Shepherd)

Bullseye (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

MicroDog Sport Division

WC 3—Muffin (Purebred/Mini American Shepherd)

Bullseye (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)


Lori Siddons

WC 1—Cheers (Purebred/Whippet)

Sport Division

WC 2—Brag (Purebred/Whippet)

Unlimited Plastic Division


Lori Siddons

WC 1—Justice (Purebred/Whippet)

Sport Division

Light Plastic Division, Unlimited Plastic Division

WC 2—Vengeance (Purebred/whippet)

Light Plastic Division

WC 3—Midas (Purebred/Whippet)

Classic Plastic Division

WC 4—Rain (Purebred/Italian Greyhound)

Spot Landing (MicroDog)

MicroDog Open Division

WC 5—Crush (Purebred/Whippet)

Bullseye

Sport Division

Light Plastic Division, Classic Plastic Division

WC 6—Zula (Mixed/)

Bullseye (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing

(Second Thrower: Bev Patterson)

MicroDog Division


Lori Siddons

LCQ 1—Zula (Mixed/)

Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

LCQ 2—Vengeance (Purebred/Whippet)

Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division

LCQ 3—Justice (Mixed/)

Classic Plastic Division


Lori Siddons

LCQ 1—Midas (Purebred/whippet)

Light Plastic Division, Unlimited Plastic Division

LCQ 2—Zula (Mixed/)

TimeTrial (MicroDog)

Sport Division

LCQ 3—Rain (Purebred/Italian Greyhound)

MicroDog Division


Lori Siddons

LCQ 1—Vengeance (Purebred/whippet)

Sport Division


Bryan Smith

WC 1—Eevie (Mixed/)

Freestyle, Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Rebekah Smith)

Open Division, Sport Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Rebekah Smith)


Ellie Stivers

WC 1—Whoops (Mixed/)

Freestyle (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

WC 2—Merlin (Mixed/)

Open Division

WC 3—Hocus Pocus (Mixed/)

Freestyle


James Tang

WC 1—Travis (Mixed/)

Sport Division

WC 2—Morgan (Purebred/CKoolie)

Open Division, Sport Division


Megan Taris

WC 1—Belle (Mixed/)

Open Division, Pairs Freestyle Division

(Second Thrower (Pairs Freestyle): Cassie Kennedy)


Albert Testar

WC 1—Chester (Purebred/Miniature American Shepherd)

Bullseye (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Ceirra Zeigler)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

MicroDog Division

WC 2—Rivet (Mixed/)

Sport Division

Classic Plastic Division

WC 3—Micki (Mixed/)

Sport Division

WC 4—Darci-Lynne (Purebred/Australian Shepherd)

Light Plastic Division, Unlimited Plastic Division

WC 5—Chester (Purebred/Miniature American Shepherd)

Pairs Distance/Accuracy (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Criss Brown)


Albert Testar

LCQ 1—Tanner (Mixed/)

Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division


Albert Testar

LCQ 1—Epi (Purebred/Border Collie)

Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division


Albert Testar

LCQ 1—Chester (Purebred/Miniature American Shepherd)

Light Plastic Division


Stefanie Theis

WC 1—Rikki Tikki Tavi (Mixed/)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division


Aaron Thompson

LCQ 1—Roscoe (Mixed/)

MicroDog Division

WC 1—Roscoe (Mixed/)

Bullseye (MicroDog), Freestyle (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Tony Kelso)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division


Eric Tindall

LCQ 1—Rumble (Mixed/)

Sport Division

WC 1—Gator (Mixed/)

Sport Division


Laura VanderVliet

LCQ 1—Jack (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Spot Landing

LCQ 2—JoJo (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Freestyle, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing, TimeTrial

Sport Division

WC 1—Jack (Purebred/Border Collie)

Freestyle, TimeTrial

Open Division, Sport Division

WC 2—JoJo (Purebred/Border Collie)

Open Division


robert vignalats

WC 1—Layla (Purebred/McNab)

Sport Division


Mark Vitullo

WC 1—Betty (Purebred/Dutch Shepherd)

Sport Division


Dean Werts

LCQ 1—Creature (Purebred/Border Collie)

Pairs Distance/Accuracy (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Tim Geib)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

LCQ 2—Hotshot (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing

(Second Thrower (MicroDog): Tim Geib)

LCQ 3—Player (Purebred/Border Collie)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower (MicroDog): XL)

LCQ 4—Hush (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing

(Second Thrower: Tim Geib)

LCQ 5—Revolution (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Tim Geib)

LCQ 6—Atari (Purebred/Border Collie)

Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing, TimeTrial

(Second Thrower: Tim Geib)

WC 1—Glamour (Purebred/Border Collie)

Bullseye (MicroDog), Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Tim Geib)

MicroDog Open Division, MicroDog Sport Division

WC 2—Siri (Purebred/Border Collie)

Pairs Distance/Accuracy, Pairs Distance/Accuracy (MicroDog), Spot Landing (MicroDog), TimeTrial (MicroDog)

(Second Thrower: Rick Nielsen)

(Second Thrower (MicroDog): Rick Nielsen)

MicroDog Sport Division

WC 3—Shout! (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Freestyle, Pairs Distance/Accuracy, Spot Landing

(Second Thrower: Rick Nielsen)

Open Division, Sport Division

WC 4—Creature (Purebred/Border Collie)

Bullseye, Freestyle

Open Division, Sport Division

WC 5—Hotshot (Purebred/Border Collie)

Sport Division

WC 6—Player (Purebred/Border Collie)

Spot Landing, TimeTrial

Sport Division

WC 7—Hush (Purebred/Unicorn Puppet)

Sport Division

WC 8—Revolution (Purebred/Border Collie)

Spot Landing

Sport Division

WC 9—Atari (Purebred/Border Collie)

Sport Division

WC 10—Glamour (Purebred/Border Collie)

Pairs Distance/Accuracy (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Blake Kilbourne)


Dean Werts

WC 1—Shout (Purebred/Border Collie)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Tim Geib)


Dean Werts

WC 1—Ryder (Purebred/Border Collie)

Sport Division


dean werts

LCQ 1—Siri (Purebred/Border Collie)

Pairs Distance/Accuracy (MicroDog)

(Second Thrower (MicroDog): Tim Geib)

(Second Thrower (MicroDog): Tim Geib)


Dean Werts

LCQ 1—The Force (Purebred/Border Collie)

Sport Division

LCQ 2—Caliente (Purebred/Border Collie)

Sport Division


Carolynn Williams

WC 1—Six (Purebred/Australian Shepherd)

Open Division


Peter Williams

LCQ 1—Pocket (Purebred/Australian Shepherd)

Sport Division

WC 1—Ibby (Purebred/Australian Shepherd)

Open Division

WC 2—Tommi (Purebred/Australian Shepherd)

Open Division


PETER WILLIAMS

LCQ 1—Pocket (Purebred/Australian Shepherd)

Light Plastic Division, Classic Plastic Division, Unlimited Plastic Division


Misty Yohannan

LCQ 1—Izzee (Purebred/Toy Aussie)

MicroDog Sport Division

LCQ 2—Navee (Purebred/Mini Aussie)

MicroDog Sport Division

LCQ 3—Byndee (Purebred/Border Collie)

Sport Division

LCQ 4—Moxee (Mixed/)

Sport Division

WC 1—Izzee (Purebred/Toy Aussie)

MicroDog Open Division


Ceirra Zeigler

LCQ 1—Sky (Mixed/)

Youth Division

WC 1—Stacey (Mixed/)

Bullseye, Freestyle

Sport Division, Youth Division


Angela Zeigler

WC 1—Sky (Mixed/)

Pairs Distance/Accuracy

(Second Thrower: Brad Zeigler)